KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13592462
nr 1359 2462
Cai Selander
(1930-2010), Sverige
Oljemålning, Bränningar. Signerad, daterad -78. Olja på duk, 77x120 cm
Cai Selander, svensk bildkonstnär född 1930, död 2010.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 november 2020
kl 18:40:35
100 kr
150 kr
250 kr